środa, 24 lutego 2016

7 rzeczy których nie możesz kupić!7 rzeczy , których nie możesz kupić!

           "W dzisiejszych czasach można kupić wszystko , trzeba mieć tylko pieniądze"  Ktoś mi kiedyś tak powiedział i niby mogła bym się zgodzić ale jednak są rzeczy, których nie kupisz za żadne pieniądze.


Czas - nie da się go cofnąć żeby zapobiedz nieszczęśliwym wypadkom , niechcianej kłótni źle dobranym słowom , nie da się wydłużyć doby żeby załatwić sprawę która miała być na dzisiaj. Nie podarujemy również czasu nikomu kto by go potrzebował. Czasu nie zamkniemy w butelce żeby można go było otworzyć w odpowiednim momencie . Płynie nieubłaganie minuta po minucie i tak mijają kolejne lata.

Miłości - tej prawdziwej miłości , szczerej która sprawia ,że nasze serce bije szybciej. Kiedy nie możemy doczekać się następnego spotkania a uśmiech ukochanej/go wynagradza nam ciężki dzień. Kiedy jesteśmy w stanie oddać życie za ukochaną osobę.

Uśmiech - niewymuszony szczery
Prawdziwy uśmiech z którego bije blask miłości, przyjaźni ,sympatii czy zauroczenia.
Wymuszony czy grzecznościowy uśmiech to zupełnie coś innego i widocznego. Miło nam gdy Pani w sklepie się uśmiechnie, czy Pani w punkcie obsługi klienta zamiast wzdychania i nadąsanej miny ma na twarzy uśmiech. Ale tym prawdziwym obdarowuje nas np. małżonek czy dzieci i to od niego jest nam ciepło na sercu :)

Przyjaźń - prawdziwy przyjaciel to skarb ,jasne za odpowiednią sumę czy przywileje każdy może być "przyjacielem" takich ludzi nie brakuje. Ale tym prawdziwym który dzieli z nami troski i radości bez sączenia jadu i zazdrości jest niewielu bo nie każdy potrafi nim być i cieszyć się tym mianem.

Marzenia-
Można by powiedzieć ,że jeśli ma się pieniądze można spełniać marzenia ,więc czym się różni zwykły Kowalski od bogatego ? Jeden może marzyć i mieć wszystko na wyciągnięcie ręki a drugi marzy i brnie do celu czasami zajmuje mu to lata a czasami się nie udaje, ale gdy się uda to jest największą radość dla człowieka z tym jednym marzeniem. Każdy ma jakieś swoje gdzieś tam w głębi serca.

Szczęście-   Ludzie którzy mają wszystko pewnego dnia patrzą wokół siebie i nagle okazuje się ,że niczego nie mają bo czym jest piękny dom gdy niema w nim szczęście , miłości? Kiedy jesteśmy szczęśliwi możemy przenosić góry a niemożliwe staje się możliwe i proste.

Zdrowie-  niektórzy nie dbają o siebie, niektórzy sami sobie szkodzą . Inni walczą z różnymi problemami zdrowotnymi. Ale zdrowia nie dostaniemy w zastrzyku czy tabletce , nie można go kupić ani wyhodować.Tych rzeczy nie da się kupić , nie możemy ich schować do pudełka , zamknąć w puszce czy butelce. Nie sprzedają ich na kilogramy , nie ma ich w sklepie ani internecie, to coś takiego niby na wyciągnięcie ręki a jednak nie zawsze osiągalnego. Możemy kochać i być szczęśliwi dzięki czemu uśmiech nie będzie nam obcy , mając rodzinę będziemy mieć marzenia .
Niestety, czas jest nie do kupienia, tak samo jak prawdziwa przyjaźń. Jak to mówią" prawdziwego przyjaciela poznasz w biedzie"  O zdrowie możemy dbać w różny sposób ale to również nie oznacza ,że nigdy nie będziemy chorować. Więc pamiętajcie o tym co jest najważniejsze , otaczajcie się ludźmi którzy są tego warci. Żyjcie tak żeby nigdy niczego nie żałować.
6 komentarzy:

 1. Ja bym jednak na pierwszym miejscu postawiła zdrowie. Niestety jeśli tego nie ma to nie ma uśmiechu, szczęścia, marzeń a czasem nawet przyjaźni.
  Dlatego życzę wszystkim dużo zdrowia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak masz rację:) zdrowie jest najważniejsze bez tego niczego nie zrobimy.

   Usuń
 2. a czasem by się chciało je w tym pudełku zamknąć :) szkoda, że się nie da:) i fakt.. tego wszystkiego kupić sięnie da. chociaż, nad zdrowiem to bym polemizowała ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiadomo medycyna się rozwija jest coraz więcej możliwości ale czasami nie da się nic zrobić i żadne pieniądze nam nie pomogą. Chociaż każdy z nas by chciał kupić zapas zdrowia dla siebie czy bliskich :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawi mi przyjemność :) zostaw po sobie ślad a na pewno Cię odwiedzę

Web Analytics