sobota, 2 czerwca 2018

Zestaw Pociąg ze zwierzątkami, Lego Duplo || RecenzjaZestaw Pociąg ze zwierzątkami, Lego Duplo.

Nikt chyba nie wyobraża sobie dzieciństwa bez zabawy klockami. Doskonale stymuluje to rozwój naszego dziecka, jest to także świetna okazja do wspólnej zabawy z rodzicami, rodzeństwem lub znajomymi, przez co dziecko nabywa nowych doświadczeń i poznaje nowe obszary życia.Zabawa klockami to podstawowa i spontaniczna forma aktywności dziecka, dzięki niej maluch rozwija i udoskonala większość procesów psychicznych, takich jak wrażenia zmysłowe, spostrzegawczość, pamięć, uwagę, wyobraźnię, myślenie, mowę, a także uczucia.

Podczas zabawy klockami możemy zaobserwować kilka interesujących rzeczy:

*Jaki dziecko ma charakter – spokojny i cierpliwy, czy też gwałtowny i wybuchowy.

*Jeśli dziecku kilkakrotnie nie uda się pewna czynność i kontynuuje zabawę oznacza to ,że jest ambitne. Jeśli jednak szybko się poddaje mamy informację, że nie radzi sobie z porażką i należy pomóc mu i naprowadzić na odpowiedni tor.

*Patrząc na konstrukcje, które tworzy nasze dziecko z klocków możemy dowiedzieć się nieco więcej na temat jego wyobraźni i pomysłowości.

LEGO DUPLO to seria przeznaczona dla najmłodszych. Klocki są barwne i zachęcają dzieci do zabawy. Uczą myślenia i pomagają w rozwoju manualnym. Ich duży rozmiar zapobiegnie połknięciu przez dziecko, a doskonała jakość wykonania gwarantuje zdrową i bezpieczną zabawę dla każdego malucha.     Pociąg składa się z pięciu zwierzątek do zbudowania. Są to: słoń na kółkach ze zjeżdżalnią zamiast trąby, krokodyl na kółkach z ruchomą szczęką, lew na kółkach z otwieraną paszczą, żyrafa na kółkach ze zginaną szyją oraz ptaka papugi która jest dodatkową zabawką.
Bawiąc się razem z dzieckiem i pomagamy my sortować klocki według kolorów oraz rozwinąć umiejętności językowe podczas rozmowy o budowanych zwierzątkach.

Moje dzieci uwielbiają klocki, posiadamy kilka zestawów, wszystkie są na swój sposób wyjątkowe, dzięki czemu mamy wiele możliwość tworzenia. Zwierzątka pociąg, dlaczego nie! Klocki zwierzątka to fajne rozwiązanie, każde z nich ma sympatyczny pyszczek, jest łatwe w złożeniu i do tego jeździ na półkach! W zależności od wyobraźni dziecka istnieje możliwości połączona wszystkich zwierząt w całować! To dopiero będzie gigant.

W tym zestawie ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie ruchomej szczęki u krokodyla oraz zginanej szyja u żyrafy, co jest atrakcyjnym elementem dla dzieci. Całość jest solidnie wykonana jak każdy zestaw Lego Duplo. Obrazki drukowane na klockach (zamiast naklejek jak w przypadku innych producentów) są ogromnym plusem!


Dodatkowo zestaw jest w poręcznym pudełku w kształcie klocka lego, co ułatwia przechowywanie, zwłaszcza gdy mamy więcej niż jeden zestaw i nie chcemy, żeby klocki się pomieszały.
Świetnie było opowiadać dzieciakom o zwierzętach z ich ulubionej książki. Dziękujemy portalowi mamotoja.pl za możliwość testowania.

4 komentarze:

 1. My też sporo bawimy się z lego duplo i jesteśmy kolekcjonerami wielu zestawów :)
  Zapraszam do mnie, może znajdziecie coś dla siebie :)
  http://www.malekrasnale.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje dzieci uwielbiają lego, moim zdaniem są to klocki najlepszej jakości które długo posłużą ;)

   Usuń
 2. W przyszłości na pewno kupię! :)
  Pozdrawiam, obserwuję i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz sprawi mi przyjemność :) zostaw po sobie ślad a na pewno Cię odwiedzę

Web Analytics