piątek, 18 września 2015

Butelki do karmienia, szklane czy plastikowe?Witajcie :)

Jakiś czas temu dostałam do testów butelkę szklaną Avent 120 ml. Dzisiaj kilka słów na jej temat.
Moja opinia:

Butelka Avent Philips 120 ml szklana, prezentuje się ciekawie, jest z wytrzymałego szkła medycznego stosowanego w laboratoratoriach, które jest odporne na zarysowania oraz przebarwienia. Butelka jest dość ciężka dlatego najlepiej, żeby dziecko samo z niej nie piło, mogłoby rozbić butelkę i zrobić sobie krzywdę.

Butelka jest na pewno bardzo wytrzymała i w porównaniu z plastikową długo zachowa swój elegancki wygląd. Mimo że jest szklana, po sterylizacji szybko się chłodzi. Smoczek kształtem przypomina pierś, więc maluszek nie ma problemu, żeby pić z butelki tym samym odruch ssania nie zostaje zaburzony. Skala na butelce jest dokładna i wyraźna, a sama butelka ma ergonomiczny kształt i dobrze leży w ręce. Łatwo i szybko się ją myje i skręca. Ciekawe, jaka ciężka jest butelka o większej pojemności? To pierwsza nasza szklana butelka, bardzo mi się podoba, ale nie kupiłabym ich na wyprawkę. Wiadomo, że szkło jest bardziej sterylne, a w zadrapanym plastiku mnożą się bakterie, ale moje dziecko szybko zaczęło trzymać butelkę samodzielnie. Takie małe rączki nie utrzymałyby jej, a nawet nie chce myśleć, co by się stało, jakby się nią uderzyło.
Produkty Avent są niezawodne, synek był karmiony butelką, więc nasz wybór padł na te butelki, które mają najlepsze opinie. Kupiliśmy zestaw startowy, dwie butelki duże i dwie małe do tego szczotka do mycia i smoczek.


Na rynku jest mnóstwo butelek, o różnych wielkościach i kształtach my używaliśmy, tylko tych, byłam z nich bardzo zadowolona. Są trwałe, dobrze się je myje dzięki szerokiemu otworowi, cztery bez problemu mieściły się w sterylizatorze. Prezentują się solidnie, ale wiadomo jak to plastik, zużywają się, żółkną i trzeba wymienić na nowe.Szklana butelka kojarzy mi się z odległymi czasami, pamiętam jak mój brat był mały miał taką butelkę. Zresztą, kiedyś używało się tylko takich, teraz znowu wracają one do łask. Ogólnie butelka jest fajna i solidna, ale mój Oliver bardzo lubił rzucać po zjedzeniu butelką więc do samodzielnego użytkowania przez dziecko nie jest ona odpowiednia.

Dla Gabrysi wybrałam butelki firmy Lovi, narazie malutka jest karmiona piersią, ale gdy przyjdzie czas na soczki i wychodne dla mamy, butelki pójdą w ruch .

A jakie jest wasze zdanie o szklanych butelkach?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz sprawi mi przyjemność :) zostaw po sobie ślad a na pewno Cię odwiedzę

Web Analytics