poniedziałek, 9 listopada 2015

Super Mama, moim super bochaterem!Jaką jesteś matką!

Dobre pytanie na pewno wiele z was zadaje je sobie przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca.
Zawsze wyobrażałam sobie, że będę taka idealną mamą,sretetete... teraz wiem, że myśląc tak, nie miałam zielonego pojęcia o macierzyństwie!

Pewnie, chciałabym być taka super hiper ekstra mamą co to idealnie piecze ciasta, perfekcyjnie wygląda i ma czysty dom. Ale chwila, pomyślmy ten wzór super mamy, to tylko zdarza się w filmach, tak to zawsze tam pokazuje te idealne mamuśki w wielkich domach, co to lśnią czystością i na wszystko mają radę.

Kim ja jestem? Zwykłą kobietą z niezwykłą rodziną! No tak, może moje podłogi często się kleją od soków lub innych substancji, moje pranie zalega w kącie, a ciasto czasami nie wyrasta, ale za to ja, zawsze jestem sobą! Nie udaje kogoś, kim nie jestem, mówię wprost to, o czym myślę, i staram się wychowywać swoje dzieci na dobrych i wartościowych ludzi. Nie pokazuje, jaką to jestem wypicowaną mamusią, co to bezstresowo chowa swe pociechy. Bo nie okłamujmy się, ale każdy z nas wie, jak jest, tylko nie mówi o tym głośno. Lubię wyglądać ładnie i dbać o siebie, ale często nie mam na to czasu lub sił, więc staram się wyglądać po prostu dobrze. Nie powiem, że mój synek jest taki grzeczny i posłuszny, bo to zwyczajnie nie prawda, nie powiem, że córeczka nie płacze i całymi dniami śpi przecież to nierealne.

Każda z nas, która ma dzieci, wie, jak wygląda macierzyństwo!
Nie, żebym narzekała, bo nie o tym mowa.

Macierzyństwo to ciężka praca, ale jaka przyjemna. Ja mama dwójki wspaniałych maluszków, mówię wam drogie mamy, dla swoich dzieci zawsze będziecie super mamusiami! Tak, jesteś super, kiedy pozwalasz dziecku wymazać buzię jogurtem. Kiedy może jeszcze chwilkę oglądać ulubioną bajkę albo buszuj po kuchennych szafkach czy po raz setny czytasz tę samą bajkę na dobranoc, pozwalają popluskać się dłużej w kąpieli.
Dzieci mają to do siebie, że będą was kochać bez względu na to, czy umiecie zrobić ciasto z kruszonką, czy kupujecie gotowe. Dla takich małych istotek istniejesz tylko Ty !

Więc droga Matko bądź sobą, nie rób niczego na pokaz, nie koloryzuj i nie naśladuj napuszonych pań, co to ukazują kolorowe pisemka w pastelowych skandynawskich wnętrzach, bo to zwyczajny kit! Bądź mamą, kochaj, przytulaj i słuchaj. Czasami sama bądź przez chwilę dzieckiem.    Źródło internet2 komentarze:

  1. Najważniejsza jest miłość i wzajemne relacje opatrzone szczęściem :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Prawda ;) bo czym są drogie zabawki , piękne pastelowe kolory i inne bajery skoro niema miłości

      Usuń

Każdy komentarz sprawi mi przyjemność :) zostaw po sobie ślad a na pewno Cię odwiedzę

Web Analytics