czwartek, 30 lipca 2015

Żel przyśpieszający gojenie idealny dla dzieci w każdym wieku!
Witajcie!
Dzisiaj będzie o nowym odkryciu mamy!
Jak każdy rodzic chciałabym uchronić swoje dziecko przed wszystkimi zbędnymi upadkami, siniakami czy innymi skaleczeniami. Lecz każda z nas wiem, że nie jest to możliwe. Mój synek jest bardzo energiczny dzieckiem, które ma tysiące pomysłów, przechodzi bunt dwulatka i robi wszystko według własnego uznania. Oczywiście trzeba go pilnować jak oka w głowie, ostatnio wpadł na świetny pomysł zabawy ludzikami przy szafce do łazienki. Co skończyło się obtartym ramieniem, dość mocno czerwone i zdarta skóra!
Zawału można dostać, na szczęście przypomniało mi się, że posiadamy taki magiczny żel Hydrosil na leczenie ran, który przyspiesza gojenie.
Wcześniej go nie stosowaliśmy, więc nie byłam pewna czy coś pomoże, ale jestem mile zaskoczona i mogę polecić każdej mamie. Żel jest bezbarwny, bezzapachowy i delikatnie chłodzi ranę bez żadnego szczypania czy pieczenia, idealny dla małych dzieci. Przyspiesza gojenie, nawilża ranę, po dwóch aplikacjach żelu skaleczenie było lekko czerwone, a na drugi dzień już nic nie widać jedynie skóra w tym miejscu była obtarta.
Opis produktu od producenta;

Działanie:
-przyśpiesza gojenie rany
-działa przeciw bólowo
-pomaga uniknąć infekcji
-reguluje prawidłowy poziom wilgotności rany
-zapewnia bezbolesną zmianę opatrunku
-zmniejsza ryzyko powstawania blizn i strupów

Hydrolis żel

Hydrosil to wyrób medyczny, który w sposób pośredni przyspiesza gojenie ran poprzez regulację ich mikrośrodowiska. Hydrosil zawiera karbomer stabilizowany karnozyną (peptyd występujący naturalnie w skórze), który korzystnie wpływa zarówno na suche jak i wilgotne, sączące rany. W przypadku ran suchych, ma działanie okluzyjne, hamuje parowanie wody i zmniejsza utratę płynu przez naskórek. W przypadku ran wilgotnych, sączących pochłania nadmiar płynu, schładza i zmiękcza miejsce kontaktu z plastrem i/lub bandażem. Zamiast drażniących parabenów jako środek konserwujący do leku dodano cytrynian srebra.

Wskazania:

Hydrolis żel do stosowania w niewielkich suchych lub wilgotnych ranach, takich jak:

Skaleczenia
Zadrapania
Otarcia i pęknięcia skóry
Oparzenia


Zamknięte rany:

oczyścić i zdezynfekować leczony obszar, nałożyć Hydrosil na ranę nie dotykając rany końcówką tuby , w razie potrzeby założyć bandaż lub plaster.

Otwarte rany:

oczyścić i zdezynfekować ranę, dokładnie i delikatnie osuszyć, nałożyć grubą warstwę preparatu na ranę, założyć bandaż lub plaster, opatrunek pozostawić na okres od jednego do trzech dni, do czasu wchłonięcia żelu, zmniejszyć ilość stosowanego preparatu Hydrosil, gdy na ranie pojawi się strup.

Oparzenia:

Uwaga! Należy najpierw przemyć wodą, następnie przejść do pozostałych punktów.

Natychmiast po wystąpieniu oparzenia należy schładzać jego miejsce pod bieżącą, letnią wodą przez około 20 minut. Należy to zrobić jak najszybciej, gdyż korzystny efekt schładzania oparzonego miejsca zmniejsza się z upływem czasu, a po 30 minutach całkowicie zanika. Aby zapobiec hipotermii, szczególnie w przypadku oparzenia dużej powierzchni ciała, nie zaleca się stosowania zimnej wody. Hydrosil należy zastosować dopiero w następnej kolejności, po odpowiedniej ocenie ciężkości oparzenia postępując według instrukcji powyżej (zamknięte rany/otwarte rany).

Przeciwwskazania:

Hydrolis żel
Nie należy stosować preparatu w okolicach oczu, powiek ani błon śluzowych.


Można stosować u dzieci w każdym wieku ,od teraz jest to preparat, który będę mieć zawsze pod ręką i w razie stłuczonego kolana czy innego nieszczęścia będziemy smarować. Uważam także, że można go dopisać do wakacyjnego niezbędnik na wyjazd czy podróż.

2 komentarze:

Każdy komentarz sprawi mi przyjemność :) zostaw po sobie ślad a na pewno Cię odwiedzę

Web Analytics